Ta strona używa cookies. Więcej informacji na podstronie Polityka cookies.
Zgadzam się.
 
  SAUNY
Akcesoria do sauny
 

Sauny Mława - Andrzej Żulewski. Projektowanie, montaż, realizacja

Nasza oferta obejmuje:kominki mława01

  • Sauny suche, tzw. sauna fińska - to sauny o względnie niskiej wilgotności powietrza do 85-120 °C. Sauna fińska zajmuje mało miejsca i ma schodkowato umieszczone drewniane ławki.
  • Sauny parowe, tzw. łaĽnie rzymskie - to sauny o wilgotności do 100% lecz niższej temperaturze: 40-50 °C.
    W sprzedaży posiadamy także szeroki wybór, niezbędnych podczas k±pieli saunowej, przyborów: termometry, higrometry, klepsydry, cebrzyki, chochle, aromaty, preparaty do dezynfekcji.
Realizujemy zamówienia na terenie Mławy i okolic. Zapraszamy do naszego salonu, gdzie można zapoznać się z naszą ofertą. Na miejscu mamy w pełni funkcjonujące kominki, sauny i winiarnię. Zapraszamy także do kontaktu mailowego lub telefonicznego celem umówienia spotkania na miejscu realizacji zamówienia.

Jak postępować w saunie?

Rozpoczynamy od oczyszczającej kąpieli, następnie dokładnie wycieramy ciało i dopiero możemy wejść do sauny. Miejsce, jakie w niej wybierzemy, zależy od nas i od reakcji na wysoką temperaturę naszego organizmu. Przy podłodze temperatura waha się w granicach 40-60 C , pod sufitem natomiast 100 - 120 st. C. Siadamy lub kładziemy się na ławce podkładając pod ciało ręcznik (wysoka temperatura przypomni nam o tym jeśli go zapomnimy podłożyć). Kiedy stwierdzimy, że już nie możemy wytrzymać wychodzimy z sauny. Teraz następuje kolejna faza – ochładzanie ciała. Można je przeprowadzić pod natryskiem, chłodzenie powinno trwać od kilku do kilkunastu minut i odbywać się zawsze od dołu.

Cały cykl możemy powtórzyć 2-3 razy w zależności od naszego samopoczucia i wydolności organizmu. Pamiętajmy, że im wyższa temperatura w saunie, tym krócej w niej przebywamy, a ochładzanie trwa dłużej. Również przesadnie długie przebywanie w saunie i nadmierne schładzanie nie są wskazane. Po takim zabiegu należy odpocząć, uzupełniając ubytek wody pijąc wodę niegazowaną, niskozminerlizowaną.

Z sauny suchej zaleca się korzystać raz w tygodniu, bez względu na porę roku.
Aby jednak odczuć poprawę kondycji, symulację sił odpornościowych organizmu potrzeba systematycznego odwiedzania sauny. Natomiast z sauny parowej możemy korzystać częściej.

Jaki jest wpływ sauny na nasze ciało?

Oczyszcza organizm z produktów przemiany materii i toksyn, dochodzi do przemieszczania się płynów ustrojowych, temperatura skóry wzrasta do 40 C, rozszerzają się naczynia podskórne, natomiast kurcz± wewnętrzne, przyśpieszenie akcji serca, początkowo rośnie ciśnienie krwi, ale pod koniec zabiegu spada, wzrasta częstotliwość oddechów, co powoduje wentylacje płuc. Dla zdrowego człowieka wszystkie te zmiany są korzystne, stanowią trening układu krążenia i układu oddechowego. Podczas zabiegu zachodzą też zmiany w układzie hormonalnym. Pobudzony zostaje układ przysadkowo-podmózgowy, zarządzający całym systemem wydzielania wewnętrznego. Podsumowując: sauna ma zbawienny wpływ na układ nerwowy i kondycję psychiczną. Po okresie pobudzenia następuje uspokojenie z sennością włącznie.
Pamiętajmy! Sauna nie jest zabiegiem leczniczym, ale jej dobroczynny wpływ na nasz organizm znany jest od dawna. Hartuje, oczyszcza, podnosi wydolność – czyli wiele dobrego robi dla naszego ciała!

Uwaga! Z sauny nie powinny korzystać osoby z następującymi dolegliwościami:

  • schorzenia ostre i przewlekłe z podwyższeniem temperatury ciała,
  • nadciśnienie tętnicze powyżej 200/120mmHg,
  • choroby układu krążenia ze zmianami spowodowanymi miażdżycą,
  • niewydolność krążenia,
  • organiczne choroby układu nerwowego, płuc, nerek, wątroby,
  • nowotwory złośliwe, grzybica skóry.
W czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała i twarzy żadnymi kremami! 
Mapa serwisu
KOMINKI Andrzej Żulewski
ul. Żuromińska 22, 06-500 Mława
tel. 501 266 020
e-mail: kominki@kominki-zulewski.pl
Copyright © Studio Reklamy WERTAZ 2010